walentynki plus size

Pokochaj Siebie nie tylko na Walentynki!

Tak, tak to już jutro ten dzień. Szał czerwonych serc i koronkowych koszulek. To zupełnie nie moje klimaty, ale uważam, że każda okazja do spędzenia miłego wieczoru w towarzystwie bliskiej osoby jest dobra. Jeśli więc lubisz walentynkowy nastrój, korzystaj śmiało i pędź na randkę! A jeśli należysz do tych kobiet, którym nie po drodze z Walentynkami, zrób coś, co zwyczajnie sprawi Ci przyjemność. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, choć przez chwilę pomyśl o Sobie.

Wprawdzie 14 lutego, to dzień tak dobry, jak każdy inny. Pewne jest  jednak, że  zewsząd będziemy atakowane przypomnieniami o tym, że jest to Święto Zakochanych. Warto to przekuć w pozytywne działanie i choć trochę zbliżyć się do pokochania siebie samej.

Bez względu na to, czy jesteś właśnie świeżo zakochana,czy w stabilnym związku, a może właśnie odpoczywasz po trudnym rozstaniu – zawsze najważniejszą relacją w Twoim życiu będzie ta z samą sobą. Warto dbać o to uczucie, tym bardziej, że u wielu kobiet jest ono mocno nadwątlone z powodu braku wiary w siebie.

Nie mówię tu o ciężkiej pracy, którą trzeba wykonać, by pokochać siebie. Nie jestem terapeutą i pisanie o tym byłoby nadużyciem z mojej strony.

Mam jednak kilka sprawdzonych i mało wymagających sposobów na to, by choć na chwilkę poczuć się lepiej we własnej skórze i spojrzeć na siebie z miłością. Być może taki przyjemny drobiazg stanie się dla którejś z nas impulsem do dalszych zmian.

1. Zatańcz!

To nie koniecznie musi być wyjście do klubu. Ja zamykam się w małym pokoiku, przyciemniam światło, nakładam na uszy słuchawki bezprzewodowe i puszczam moją ulubioną taneczną playlistę. Czas przestaje nagle płynąć, a ja staję się wyborną i lekką tancerką 😉 Uwielbiam ten moment, gdy orientuję się, że zaplanowane 40 minut minęło już dawno, dawno temu. Po takim przyjemnym wysiłku myślę o sobie z dużo większą sympatią.

2. Rozpieść swoje ciało!

Bez względu na to, czy będzie to długa kąpiel w wannie, czy intensywny peeling, czy może jedno i drugie – zajmij się z troską Swoim ciałem. Nie rób tego ze złością i nienawiścią. Po prostu zaopiekuj się Sobą. Otocz się przyjemnymi zapachami, tak, by ta chwila miło Ci się kojarzyła i by chciało się do niej wracać.

handmade-1139554_1280

3. Odetchnij pełną piersią!

Bez oddechu nie ma życia, a my ciągle zapominamy o jego wadze. Jeśli chcesz się zrelaksować i uspokoić myśli, nie ma nic lepszego, niż świadomy oddech. Skupiamy się wtedy wyłącznie na swoim ciele i płynącym przez nie tlenie. Gdy dołączymy do tego pozytywną afirmację na swój temat, zrobimy sobie prawdziwe SPA dla głowy.

4. Zaśnij!

Kolejny banał, bo przecież śpimy każdej nocy. A gdyby tak spróbować popracować nad jakością snu, a przede wszystkim zasypiania. Większość z nas zasypia mimochodem przy komputerze lub smartfonie. Badania wyraźnie wskazują, że nie jest to dobra metoda i nasz sen bardzo traci na jakości. Spróbuj choć raz zasnąć spokojnie, bez rozpraszaczy dookoła.

5. Zbudź się!

Nastaw budzik nieco wcześniej niż zwykle, by mieć rano chociaż chwilę dla siebie. Miło jest rozpocząć nowy dzień na spokojnie, bez porannej gonitwy. Można ten czas przeznaczyć na planowanie całego dnia, albo po prostu na spokojne wypicie kawy.

Jeśli którakolwiek z tych propozycji wydaje się bliska Twoim potrzebom, koniecznie ją zastosuj  i sprawdź, czy to dla Ciebie. Jeśli masz Swoje sposoby na zbliżenie się do siebie, znajdź choć 15 minut w ciągu dnia, by je zastosować. I koniecznie podziel się nimi w komentarzu.

heart-1124801_1280

Najważniejsze to znaleźć czas i choć przez kilka minut w ciągu dnia pomyśleć o sobie, jak o kimś naprawdę ważnym. Happy Valentine’s Day! 😉

(Visited 400 times, 1 visits today)