blog plus size

10 zasad w modzie Plus Size, które należy wyrzucić do kosza

Jeszcze w czasach bez internetu, kobieca prasa i telewizja raczyły nas złotymi zasadami rządzącymi modą XXL. Powtarzano je tak często, że ciągle funkcjonują w naszej świadomości jako pewniki. Na szczęście na świecie pojawiły się fashionistki Plus Size…

Przeszukując internet pod kątem porad dotyczących mody XXL, zdałam sobie sprawę, jak wiele stereotypów funkcjonuje w tym temacie. Chyba żadna gałąź mody nie jest objęta tyloma zakazami. Tymczasem wiele dziewczyn noszących duże rozmiary, pokazuje nam w internecie, że tak naprawdę możemy nosić wszystko, co tylko nam się spodoba. Jednak gdzieś z tyłu głowy ciągle krążą zakazy i nakazy, które wpajano nam od zawsze.

odzież w dużych rozmiarach

Postanowiłam zebrać je wszystkie razem. Oczywiście są to te porady, z którymi ja spotykałam się najczęściej. Wiele z nich wciąż tak mocno tkwi w mojej świadomości, że pewnych rodzajów ubrań nawet nigdy nie wzięłabym pod uwagę. Nie zamierzam z tym radykalnie walczyć, ale ciesze się, że są kobiety, które to robią i pokazują, że modą można się bawić i cieszyć, bez względu na rozmiar jaki się nosi. Praktycznie każda nowoczesna stylizacja Plus Size łamie choć jedną z tych “oczywistych zasad”. Przyglądanie się temu sprawia mi niemałą satysfakcję:)

Do zobrazowania tego, że wszystkie zasady dotyczące ubioru w dużych rozmiarach, należy wyrzucić do kosza, wybrałam stylizacje jednej blogerki. Chciałam, by była to kobieta, która nosi rozmiar większy niż 44 i nie ma idealnej figury klepsydry. Jestem dużą kobietą, więc zawsze bardziej wiarygodne są dla mnie blogerki w typie Tess Holliday, niż te o pięknej, tylko nieco bardziej pełnej figurze Ashley Graham. Padło na Chastity Garner Valentine z bloga http://www.garnerstyle.com/. To piękna kobieta o bujnych kształtach z niełatwą figurą i widocznym nadmiarem tłuszczyku tu i ówdzie. W dodatku łamiąca ze smakiem wszelkie modowe reguły. Według mnie to idealny przykład. Sprawdźcie same.

Złote reguły mody Plus Size, które należy zignorować

1.Unikaj bieli, bo potęża!

blog plus size

 

2. Noś tylko rzeczy w stonowanych kolorach, najlepiej ciemnych!

odzież xxl

 

3. Unikaj wzorów!

blog o odchudzaniu

 

4. Szczelnie zasłaniaj brzuch!

gruba blog

 

5. Unikaj błysku i cekinów!

blog xxl

 

6. Nie noś obcisłych ubrań!

odzież plus size

 

7. Zapomnij o szortach i krótkich spódnicach! Zasłoń nogi!

duże rozmiary sklep

 

8. Poprzeczne paski tylko dla bardzo szczupłych!

modna xlka

 

9. Nie odsłaniaj ramion!

moda plus size

 

10. Unikaj marszczeń, baskinek i zakładek!

modelka plus size

 

Gdyby wszystkie te zasady potraktować poważnie i chcieć wprowadzić w życie, trzeba by zrezygnować z ubierania się w ogóle 🙂 A jakie jest Wasze zdanie na temat tego typu porad? Stosujecie się do nich?

(Visited 13 831 times, 1 visits today)