Branża Plus Size z dalekich stron – zapraszam do Brazylii

Nasza polska branża Plus Size, choć wyraźnie się rozwija, wciąż jeszcze mocno raczkuje. Zazwyczaj inspirujemy się więc tym, co dzieje się w USA. W końcu to największy i najbardziej rozwinięty rynek. To właśnie tam znajdziemy wszystkie gwiazdy świata Plus Size i najbardziej znane blogerki. Tymczasem kobiety o bujnych kształtach mieszkają na całym świecie, nawet w najbardziej egzotycznych jego zakamarkach. Pomyślałam, że fajnie byłoby się przyjrzeć temu, co dzieje się u nich w temacie mody w dużych rozmiarach. Na początek zapraszam do Brazylii.

Jeśli spojrzymy na kanony piękna w Ameryce Południowej, można powiedzieć, że kobiety o bujnych kształtach mają tam znacznie łatwiej, niż w świecie zachodnim. Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana.

Branża Plus Size jest w Brazylii bardzo rozwinięta i na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że to istny ciałopozytywny raj. I faktycznie można tu znaleźć dużą różnorodność sylwetek, które są uznawane za piękne. Wystarczy spojrzeć na tancerki samby, wśród których znajdziemy kobiety o typowo sportowej sylwetce, jak i takie o bardzo szerokich biodrach i obfitych biustach. Wydawałoby się, że lepiej być nie może.

Z drugiej jednak strony Brazylia jest jednym z tych miejsc na świecie, w którym dokonuje się największej liczby operacji plastycznych. Implanty wszczepia się praktycznie w każde miejsce w ciele, by poprawić proporcje sylwetki. Kobiety, dla urody, często ryzykują zdrowie i życie, bo nie stać ich na zabiegi w renomowanych klinikach….

Jak widzicie sprawa jest dość skomplikowana. Temat zainteresował mnie na tyle, że zamierzam go zgłębić dokładniej. Tymczasem, chciałabym przyjrzeć się temu, czym możemy się zainspirować już na pierwszy rzut oka, czyli brazylijskiej modzie i blogosferze Plus Size.

Branża Plus Size w Brazylii

Zaczynam od tego, co jest mi najbliższe, czyli od blogów Plus Size. Trafiłam na sporo blogów i serwisów internetowych poświęconych tematyce Plus Size. Jestem przekonana, że to zaledwie kropla w morzu, bo moja znajomość portugalskiego jest mocno ograniczona 😉

Dziś chciałam Wam przedstawić trzy , które najbardziej mnie zainteresowały.

Brazylijskie blogerki Plus Size

Gisella Francisca – Jestem zachwycona urodą tej kobiety i jej stylizacjami. Mimo, że są dość klasyczne, widać od razu, że jest to coś więcej od tego, co znamy z naszych ulic.

branża plus size

branza plus size brazylia

plus size brasil

Ju Romano  Autorka jest dziennikarką modową i aktywistką Body Positive. Pisze o tym, co dzieje się w świecie mody oraz o zjawiskach społecznych dotyczących postrzegania kobiecej urody. Jest bardzo wpływową osobą, a jej zdjęcia znalazły się w brazylijskim wydaniu Playboya a także na okładce Elle.

plus size playboy

plus size fashion brasil

moda plus size

plus size elle

Deborah Fernandes – Studiowała projektowanie mody i pracowała w branży modowej. Prowadzi bloga od wielu lat i pracuje jako modelka. Znajdziecie tutaj całe mnóstwo stylizacji, zarówno tych codziennych, jak i na większe wyjścia.

duże rozmiary moda

moda duże rozmiary

branża plus size

Brazylijska moda w dużych rozmiarach.

Mam wrażenie, że w modowym świecie Plus Size w Brazylii dzieje się naprawdę dużo. Jeśli poszukacie na Youtube relacji z pokazów mody plus, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że wyświetlą Wam się właśnie wydarzenia z Brazylii. Urzekło mnie również to, że sesje zdjęciowe Plus Size są tak profesjonalnie przygotowywane i można je znaleźć w topowych magazynach.

Pokażę Wam tu kilka ciekawostek, które przyciągnęły moją uwagę.

Kampania organizacji Gorda Flor, która wspiera kobiety w Brazylii.

sesja zdjęciowa xxl

brazylia plus size

Zapowiedź targów Plus Size Pop Plus

Moda męska jest ważną częścią branży Plus Size w Brazylii.

moda xxl

body positive brasil

Sesja zapowiadająca Fashion Weekend Plus Size 2017

moda dla puszystych

moda w dużych rozmiarach

moda dla puszystych

Kolekcja Plus Size na karnawał Maria Abacaxita

duże rozmiary

moda dla puszystych

Zdjęcia do informacji prasowej Fashion Weekend Plus Size

bielizna plus size

moda xxl

Informacje i zdjęcia z brazylijskiego świata mody znalazłam na stronie www.hojevouassimplussize.com.br

Mam nadzieję, że zainteresował Was ten odległy zakątek świata i branża Plus Size, która tak pięknie się w nim rozwija. A już zupełnie na koniec, w ramach niespodzianki, mam dla Was kilka obrazów nieżyjącego już brazylijskiego artysty – Gustavo Rosy.

fat art plus size

plus size art

Body positive art

Jeśli lubicie poszukiwać nieoczywistych inspiracji, to zapraszam Was również do tych wpisów: 

(Visited 2 063 times, 1 visits today)