blog plus size

Miejsce przyjazne każdej kobiecie – Manufaktura Piękna

Jestem bardzo ciekawa, z czym kojarzy Wam się „gabinet medycyny estetycznej”. Muszę przyznać szczerze, że do niedawna moje skojarzenia krążyły wokół niezbyt przyjaznych miejsc, gdy słyszałam te słowa. Zimna i nieprzyjazna klinika, w której można spotkać wyłącznie kobiety o figurze modelki i mocno przerysowanym konturze ust. Trochę się wstydzę, że walcząc ze stereotypami, sama tak mocno im ulegałam. Życie zweryfikowało moje wyobrażenia. Zapraszam Was dziś na krótką relację z mojej pierwszej wizyty w Centrum Medycyny Estetycznej.

Niedawno pisałam Wam o tym, że w ramach zaopiekowania się swoim ciałem zamierzam wyjątkowo zadbać o moją cerę. Mam z nią trochę problemów, bo jest wrażliwa i skłonna do zaczerwienień. Są takie dni w miesiącu, gdy moja skóra wygląda całkiem fajnie, jak i takie, gdy wszystkie możliwe problemy pojawiają się na niej jednocześnie. Jednak biorąc pod uwagę, że nie troszczyłam się o nią jakoś przesadnie przez te 38 lat, nie jest chyba najgorzej.

Jakiś czas temu zaczęłam się interesować koreańską pielęgnacją wieloetapową i zwracam baczniejszą uwagę na skład kosmetyków, których używam. Uznałam jednak, że do prawdziwego „nowego początku’ mojej skórze potrzeba także profesjonalnej opieki, której nigdy do tej pory jej nie zapewniłam.

gabinet medycyny estetycznej wrocław blog

Tak, tak, musicie mnie oglądać bez makijażu, bo zdjęcie było robione tuż przed zabiegiem 🙂

Gdy przychodziło jednak do decyzji, gdzie mam się udać, wyobrażałam sobie różne czarne scenariusze, związane z tym, że ja do takich miejsc nie pasuję. Wiem, że wielu z Was może się to wydawać głupie, ale niestety w mojej głowie wciąż tkwi bardzo wiele ograniczających mnie zahamowań. Blog powstał między innymi po to, by ułatwić mi walkę z nimi.

Na szczęście dobra energia czasem znajduje nas sama. I musiała ona zadziałać właśnie wtedy, gdy na mojego bloga trafiła doktor Katarzyna Luch i to właśnie ona zaprosiła mnie do Manufaktury Piękna. Dla mnie to był taki pozytywny kopniak, który przyszedł we właściwym momencie. Pomyślałam sobie, że skoro współwłaścicielce gabinetu medycyny estetycznej podoba się to co robię oraz cała idea Body Positive, to chyba nie może tam być aż tak strasznie, jak to sobie wyobrażałam.

medycyna estetyczna wrocław opinie

Wybrałam się na pierwszą konsultację i już po przekroczeniu progu Manufaktury wiedziałam, że jestem w przyjaznym miejscu. Przytulne wnętrza i bardzo miłe Panie w recepcji rozluźniły mnie już na samym początku. Pani doktor jest niesamowicie ciepłą, a jednocześnie profesjonalną osobą. Oceniła stan mojej skóry i przeprowadziła bardzo wnikliwy wywiad medyczny. Szczerze mówiąc zostałam nieco zaskoczona pytaniami o niektóre wyniki moich badań, bo nie sądziłam, że mogą mieć one jakiekolwiek znaczenie. Bardzo się cieszę, ze pani doktor  była tak dokładna, bo okazało się, że niektóre z moich schorzeń mogą stanowić problem przy pewnych rodzajach zabiegów kosmetycznych. Zauważcie, jakie to ważne, by trafić do gabinetu o tak profesjonalnym podejściu, bo w przeciwnym razie może się to odbić na naszym zdrowiu.

zabiegi kwasami wrocłąw opinie

Manufaktura Piękna jest kameralnym gabinetem prowadzonym przez małżeństwo lekarzy. Co istotne, obydwoje są specjalistami Medycyny Rodzinnej i pewnie dlatego wywiad przed zabiegiem był tak pogłębiony. Bardzo mi to odpowiada, bo poczułam się dzięki temu bardzo bezpiecznie.

Pani doktor zaproponowała mi na początek złuszczanie za pomocą peelingu chemicznego Easy Phytic Solution. Zabiegi tego typu wykonuje się w seriach, dlatego o samym zabiegu i jego efektach napiszę Wam za jakiś czas, gdy już będę mogła wyrobić sobie o nim rzetelną opinię. Dziś po prostu chciałam się z Wami podzielić moim pierwszym wrażeniem i miłym zaskoczeniem.

zabiegi kosmetyczne wrocław opinie

Z przesympatyczną panią Kasią, która nakładała mi preparat na twarz. Śmiejemy się do mojego męża, który robiąc nam zdjęcia, czekał na efekty specjalne, np w postaci unoszących się z mojej twarzy kłębów pary. Był zawiedziony, bo nic takiego się nie wydarzyło 🙂

Korzystam za zabiegów kosmetyki profesjonalnej oferowanych przez Manufakturę Piękna, ale miałam okazję rozmawiać z panią doktor także o medycynie estetycznej. Otworzyło mi to oczy na to, jak różne kobiety decydują się na takie zabiegi i jak różnorodne i czasem trudne historie za tym stoją. Moje wyobrażenie o rozkapryszonych „gwiazdach”, które powiększają swoje usta w nieskończoność zostało szybko rozwiane. Pewnie takie miejsca i ludzie, jak z moich wyobrażeń, gdzieś tam istnieją. Na szczęście mi udało się znaleźć gabinet, w którym podejście do człowieka i jego wyglądu, jest bardzo zbliżone, do tego, jak ja to widzę.

złuszczanie kwasami wrocław opinie

Bardzo utkwiły mi słowa pani doktor na temat tego, jaki powinien być efekt zabiegów, wg wyznawanej przez nią filozofii. Nie jest sztuką doprowadzić do sytuacji, w której pacjent po zabiegu wygląda, jak zupełnie inny człowiek. Zabieg powinien być wykonany tak, by pacjent po nim wyglądał, jakby właśnie wrócił z urlopu, w czasie którego świetnie wypoczął.

peeling kwasami wrocław opinie

Tak, jak wspominałam, moje wrażenia z samego zabiegu złuszczania i efekty opiszę za jakiś czas. Tymczasem trzymajcie kciuki, by moja skóra pięknie się odnowiła 🙂

Przy okazji moich miłych doświadczeń z Manufakturą Piękna pomyślałam, że fajnie byłoby stworzyć coś w rodzaju mini przewodnika po miejscach, które są przyjazne każdej kobiecie. Zależy mi na wyszukaniu takich miejsc, w których można się czuć swobodnie i nie doświadczać „oceniających spojrzeń”. Jeśli chodzi o profesjonalną pielęgnację twarzy, to wygląda na to, że takie miejsce we Wrocławiu właśnie znalazłam. Myślę jednak o tym, by rozpocząć poszukiwania także w innych dziedzinach.  Dajcie znać, co sądzicie o takim pomyśle!

Dziękuję bardzo Centrum Medycyny Estetycznej Manufaktura Piękna za zaproszenie i profesjonalne zajęcie się moją skórą. Wszystkie wyrażone w tekście opinie są moimi własnymi. C.d.n.

(Visited 886 times, 1 visits today)