fotografia plus size akty

Piękno zaklęte w dużym ciele – fotografia Plus Size

Czy grube może być piękne? Dla wszystkich, którzy mają wątpliwości, powstała ta niebanalna sesja zdjęciowa. Autorka pokazuje, ile uroku i magii kryje się w ludzkim, niedoskonałym ciele. Zwykłe kobiety, których nagie ciała pomalowano od stóp do głów metaliczną farbą, przeistoczyły się w szlachetne dzieła sztuki.

piękno cytat grafika

Silvana Denker jest młodą fotografką, mieszkającą w Niemczech. Tworzy zarówno czysto komercyjne projekty, takie jak sesje ślubne, czy rodzinne, ale fotografuje także dla magazynów mody.

W swoich pracach bardzo często sięga po  problematykę akceptacji ciała. Sama doświadczyła horroru zaburzeń odżywiania i gnębienia przez rówieśników. Jej własne przeżycia sprawiły, że tak chętnie podejmuje tematykę Body Positive. Do Swoich sesji zaprasza “zwykłe kobiety”, by pokazać, jak wiele piękna kryje się w ich ciałach.

Najnowszy projekt Silvany “Metallic Curves” (Metaliczne krągłości) zrobił furorę na całym świecie. Tak prosty zabieg, jak nadanie złotego i srebrnego koloru ciałom uczestniczek, sprawił, że widzimy piękno w każdej krągłości i fałdce.

akty plus size

fotografia plus size

fotografia modelki plus size

Artystka chciała jednocześnie tworzyć sztukę i pokazać urodę kobiecych ciał. Metaliczne barwy sprawiły, że nabrały one szlachetności posągów. Cała akcja była bardzo ważna dla autorki także ze względów osobistych: jedną z modelek jest jej mama.

plus size photography

body positive poto

zdjęcia xxl

Silvana już wcześniej angażowała się w projekty tego typu. Jej pierwszym projektem Body Positive było #bodylove. Akcja fotografii ulicznej, która miała swoje edycje w wielu miastach Europy. Brały w niej udział kobiety o różnych sylwetkach i w różnym wieku. W niektórych miastach przyłączali się do nich także panowie. Na co dzień Silvana tworzy fotografię mody Plus Size.

body love

modelka plus size

14666138_1456093554406402_8145328764620323033_n

W aspekcie seksualnym każdy z nas ma własne upodobania i nigdy nie powiedziałabym, że wszystkich powinny pociągać grube ciała. Wydaje mi się, że dzięki przedstawieniu modelek w roli posągów, ten seksualny aspekt zniknął. Zostało samo piękno krągłości, zakrzywień, obrazu. Może to jest klucz do akceptacji różnorodności?

plus size man

Wszystkie zdjęcia pochodzą z fanpage’a Silvany Denker. Informacje czerpałam z oficjalnej strony internetowej artystki oraz strony The Curvy Fashionista.

Jestem bardzo ciekawa Waszej opinii na temat takich sesji zdjęciowych. Co sądzicie o takiej fotografii?

(Visited 5 646 times, 1 visits today)