Grubsze Pogaduszki, czyli wirtualna kawiarenka Plus Size

Zapraszam do miejsca, w którym każda kobieta Plus Size, ale  również Normal Size i Minus Size, będzie mogła poczuć się, jak na spotkaniu z koleżankami. Wiele dziewczyn ostatnio wspominało mi o tym, jak trudno znaleźć taką społeczność i miejsce, w którym można czuć się bezpiecznie i miło. Postanowiłam wziąć sprawy we własne ręce i założyć dla nas grupę na Facebooku. Czemu nie miałybyśmy stworzyć sobie takiej przestrzeni, o jakiej marzymy?

W ostatnim czasie miałyśmy na blogu i FB wiele okazji do tego, by wymieniać się różnymi doświadczeniami i opiniami. Wiele z Was pisało o tym, że fajnie byłoby się spotykać w gronie kobiet Plus Size, czy  przyjaznych filozofii Body Positive.

Mam nadzieję, że takie spotkania na żywo kiedyś dojdą do skutku i będziemy mogły poznać się naprawdę. Tymczasem najłatwiejszym sposobem, by spotykać się już tu i teraz jest wykorzystanie internetu. Robimy to przecież przez cały czas na facebookowym profilu Grubszych Spraw.

 

Po co więc zakładam grupę Grubsze Pogaduszki?

grubsze-2

Grupa jest miejscem zdecydowanie bardziej intymnym, niż fanpage. Naszych wpisów nie będą mogły przeczytać osoby przypadkowe, a jedynie inne kobiety należące do grupy. Grupa będzie miała bardzo jasne zasady, a podstawową z nich jest “zero tolerancji dla hejtu”. Wszystko po to, by panowała tam miła i ciepła atmosfera.

Ostatnio zwracałyście mi uwagę na to, że brakuje Wam takich miejsc w sieci.

Przyjrzałam się wielu grupom o tematyce XXL, czy Plus Size i stwierdziłam, że w żadnej z nich nie ma pozytywnej ‘kawiarnianej” atmosfery. Są grupy sprzedażowe i te wspierające i motywujące do odchudzania. I bardzo fajnie, bo  przecież też ich potrzebujemy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by obok tego zbudować babską kawiarnię on-line 🙂

Dla kogo jest ta grupa?

Dla kobiet! W tytule napisałam Plus Size, bo taka jest tematyka mojego bloga i zależy mi przede wszystkim na tym, byśmy my Plusiaki czuły się tu dobrze. Nie oznacza to absolutnie, że będziemy przeprowadzać jakąś selekcję 😉 Podział na grube – chude istnieje wyłącznie w złośliwych komentarzach w internecie. Przecież żadna z nas nie dobiera tym kluczem znajomych. Wszystkie Panie, którym bliska jest tematyka Body Positive i akceptacji własnego ciała, niezależnie od rozmiaru i wieku, są bardzo mile widziane. Jedyny warunek, to przyjazne nastawienie do innych.

O czym będziemy rozmawiać?

O czym tylko zechcemy 🙂 Wszystkie życiowe, babskie, zdrowotne, modowe, uczuciowe, rodzinne i pozostałe tematy, które tylko przyjdą nam do głowy będą tymi właściwymi. Możemy też swobodnie dzielić się swoimi stylizacjami, nawet tymi bardzo niewyjściowymi.

Chciałabym jedynie unikać dwóch tematów, które wywołały już wystarczająco dużo podziałów, czyli polityki i światopoglądu.

Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć fajne miejsce. To, co wpadasz na kawę? 

Jeśli jeszcze nie dołączyłaś do grupy, zapraszam tu:

na-kawe-1

 

Daj znać, co sądzisz o takim miejscu! Czy przyłączysz się do tworzenia kawiarenki?

(Visited 790 times, 1 visits today)