moda w dużych rozmiarach rysunki

Moda Plus Size w pięknych ilustracjach Kathleen Doyle

Zapraszam na kolejny wpis o modzie w dużych rozmiarach. Będzie on się znacznie różnił od dotychczasowych. Kreacje, które chcę Wam pokazać są narysowane, tak samo, jak modelki, które je prezentują. Inspiracje są jednak zaczerpnięte z prawdziwego świata mody. Zakochałam się w tym połączeniu i mam nadzieję, że podzielicie mój entuzjazm 🙂

Ilustracja mody to bardzo popularna dziedzina, który łączy w sobie sztukę i grafikę użytkową. Na pewno spotkaliście się z takimi grafikami w kolorowych pismach lub książkach o modzie. Często ilustrowane są w ten sposób teksty o trendach na dany sezon. Zawsze bardzo podobały mi się takie rysunki a nawet wolałam je od tradycyjnych zdjęć z wybiegu.

Gdy natknęłam się na Instagramie na ilustratorkę mody Plus Size, wiedziałam, że muszę się z Wami podzielić tymi pięknymi grafikami. Ich autorką jest Kathleen Doyle. W mediach społecznościowych znajdziecie ją jako Curvy Sketches.

duże rozmiary projekty

Kathleen ukończyła studia, na których uczono ją ilustracji mody w tradycyjnym wydaniu. W związku z tym, że sama jest dużą kobietą postanowiła, że będzie ilustrowała modę Plus Size.

Jej rysunki to wierne odwzorowania kreacji z pokazów mody czy stylizacji znanych blogerek Plus Size. Kreacje wielkich projektantów, takich jak Gucci, rysuje na krągłych dziewczynach. Inspirują ją także jej znajome, czy osoby przypadkowo spotkane na ulicy. Czasami rysuje dziewczyny w strojach, których sama nie ma odwagi założyć. Właśnie to najbardziej urzekło mnie w jej twórczości.

Kolekcja Ashley Nell Tipton (wygrana w Project Runway USA) – na wybiegu i ilustracjach.

duże rozmiary ilustracje

ashley nell timpton moda

Sukienka Plus Size z kolekcji Christiana Siriano, którą zaprezentowano na NYFW Spring 2017

siriano plus size ilustracja

Denise Bidot na wybiegu dla marki Chromat

curvy sketches

Aktorka Danielle Brooks na uroczystości wręczenia nagród Emmy

plus size czerwony dywan

Ashley Graham na uroczystości wręczenia Oskarów

ashley graham czerwony dywan

Blogerki Plus Size w stylizacjach prezentowanych na ich blogach

duże rozmiary projekty

moda plus size rysunki

Kreacje z wybiegów wielkich projektantów w wydaniu Plus Size oraz inspiracje zaczerpnięte z mody codziennej

suknie wieczorowe plus size projekty

duże rozmiary sztuka

duże rozmiary blog

blog o modzie plus size

moda xxl blog

moda xxl blog

rysunki duże rozmiary

moda xxl blog

Mam nadzieję, że oglądanie tych grafik sprawiło Wam wiele przyjemności. Ja mogłabym przeglądać instagramowe konto Curvy Sketches bez końca :).

(Visited 2 670 times, 1 visits today)