Ashley Graham – pierwsza Supermodelka Plus Size

Mój pierwszy wpis o Ashley Graham powstał w grudniu 2015 r. Już wtedy była to najważniejsza postać związana z tematyką Plus Size w USA. Od tamtej pory minęło niespełna osiem miesięcy, a kariera Ashley nabrała takiego tępa, że post stał się zupełnie nieaktualny. Tym razem będę pisała o tej samej kobiecie, ale już jako Supermodelce i celebrytce znanej na całym świcie. Zapraszam po niesamowite doznania estetyczne…

Ashley Graham modelka plus size

Ashley Graham

Ashley Graham Plus size beauty

Ashley Graham to najbardziej znana modelka Plus Size na świecie

Ashley Graham zaczęła pracę modelki już jako dwunastolatka. Mimo, że ma dopiero 28 lat, współpracowała już z wieloma znanymi markami, takimi jak Target, Hanes, Bloomingdale’s, Evans, Simply Be, Nordstrom, Macy’s, Elomi Lingerie, Old Navy czy Levi’s.

Ashley Graham Plus Size model

Ashley Graham 2

Najbardziej kojarzona jest z wieloletniej współpracy z dwiema popularnymi markami: amerykańską – Lane Bryant i kanadyjską – Addition Elle.

Lane Bryant, jak już pisałam na blogu, jest moją ulubioną marką odzieżową. Jej kampanie reklamowe niosą za sobą ważny przekaz społeczny. Ashley Graham jest zawsze ich częścią a właściwie główną bohaterką. Znane kampanie, w których Ashley brała udział to I’m no Angel i Plus is Equal. W 2016 roku doszła do tego akcja This Body.

#imnoangel Ashley Graham

modelki plus size

Ashley Graham

this body lane bryant

Współpraca z Addition Elle zaowocowała kolekcją ekskluzywnej bielizny. Ashley Graham jest jej współautorką i twarzą pięknych kampanii reklamowych. 

modelka plus size Ashley Graham

Ashley Graham Modelka plus size

I'm size sexy Ashley Graham

Ashley bardzo często pojawia się w topowych programach TV i  na okładkach znanych magazynów mody. Wydawcy łamali dla niej swoje chore zasady, zapraszając ją jako pierwszą kobietę o pełnej figurze. Wykorzystywała to do promowania swoich poglądów na temat postrzegania kobiecego ciała i samoakceptacji.

Plus Size model Ashley Graham

Pierwsza kobieta Plus Size na okładce Sports Illustrated

Prawdziwy przełom nastąpił w tym roku, gdy Ashley pojawiła się na okładce magazynu Sports Illustrated. Być może z naszej perspektywy trudno zrozumieć, jak wielki był to przełom, ale w USA jest to kultowe pismo pokazujące pięknych ludzi. Był to pierwszy raz, gdy kobieta Plus Size zagościła na łamach tego magazynu. Od tej pory Graham stała się popularna na całym świecie, a jej kariera nabrała zawrotnego tępa.

ashley graham cosmopolitan

Ashley Graham bikini

Ashley Graham body

Ashley głośno mówi o problemach akceptacji własnego ciała wśród kobiet. Stała się prawdziwą ambasadorką ruchu Body Positive. Promuje także zdrowy tryb życia i uprawianie sportu. Zarzucano jej, że jej ciało nie jest tak idealne, jak na zdjęciach reklamowych. Ashley odpowiada na to publikując masę zdjęć bez obróbki graficznej, na których widać wypominane jej mankamenty.

Plus size supermodel

Wszystkim osobom przekonanym o tym, że krągłości biorą się z lenistwa, polecam zapoznanie się z jej osobistymi treningami 😉 Sama ćwiczy bardzo intensywnie dla zdrowia i utrzymania jędrności ciała, ale zachęca do tego również inne kobiety.

Plus size runway

Beautiful Plus Size Ashley Graham

Ashley Graham 2016

Najnowsze osiągnięcie Ashley Graham to rola w teledysku zespołu DNCE

Nie da się nie zauważyć, że Ashley Graham stała się prawdziwą gwiazdą. Oczywiście pojawiają się głosy, że jest jej za dużo, czy oskarżenia, że modeling Plus Size to nie tylko ona. Ja dostrzegam same pozytywy tej sytuacji: dzięki Ashley cały świat Plus Size ma teraz swój czas. Tematyka ta pojawia się w mediach, które do tej pory zupełnie jej nie zauważały. Oby tak dalej!

(Visited 4 012 times, 1 visits today)