plus size model philomena kwao

Czarnoskóra piękność Plus Size – Philomena Kwao

Ostatni wpis o nietypowych modelkach skłonił mnie do dalszych poszukiwań. Postanowiłam, że w najbliższym czasie będę opisywała osoby, które  zaistniały w świecie mody Plus Size, ale są mniej popularne niż Ashley Graham, czy Tess Holliday. Nie oznacza to jednak, że są mniej ciekawe. Dzisiejszy wpis będzie poświęcony modelce Plus Size, która wzięła udział w słynnej sesji zdjęciowej dla swimsuitsforall, Philomenie Kwao. 

Philomena Kwao

Philomena Kwao urodziła się  Wielkiej Brytanii a swoją piękną czekoladową skórę zawdzięcza rodzicom pochodzącym z Ghany. Jako modelka chętnie uczestniczy w projektach, w których może podkreślić swoje pochodzenie. Jej zdjęcia w kolorowych etnicznych stylizacjach zdecydowanie należą do moich ulubionych. Jest w nich rodzaj magii, którego nie da się opisać słowami.

plus size black model

plus size dark model

Patrząc na tę piękną kobietę trudno uwierzyć, że w młodości cierpiała z powodu kompleksów. Nie chodziło o jej figurę, jak w przypadku innych modelek Plus Size, ale o kolor skóry. Była przekonana, że ktoś o tak ciemnej skórze nie może być piękny. Używała niebezpiecznych środków wybielających. Na szczęście w porę zauważyła to jej mama. W nabraniu wiary w siebie pomogła jej praca modelki.

philomena kwao model plus size

plus size modeling blog

Dzięki temu, że agencje i fotografowie dostrzegli w niej piękno, zaczęła wierzyć w siebie i tej wiary próbuje uczyć inne kobiety. Często bierze udział w kampaniach Body Positive, m. in. u boku Ashley Graham.

plus size model blog

philomena kwao plus size model

Philomena Kwao współpracuje z takimi markami jak Torrid, Nordstrom, Lane Bryant czy Evans. Znana jest także z kampanii reklamującej kolekcję odzieży Plus Size sygnowaną przez  Beth Ditto.

beth ditto plus size

modelka plus size blog

plus size blog fashion

Philomena nigdy nie myślała o karierze modelki. Swoją przyszłość wiązała  z tematyką studiów, które ukończyła. Wspaniale, że na jej drodze stanął ktoś, kto dostrzegł w niej potencjał i spowodował, że uwierzyła w siebie.

plus size model

modeling plus size blog curvy black

modeling plus size blog

Historie innych modelek Plus Size na moim blogu:

(Visited 1 002 times, 1 visits today)