blog plus size

Piękno to różnorodność. Zaakceptujmy to!

Mam naprawdę dosyć wypowiedzi, w których ktoś mówi nam, co jest piękne, a co nie, co możemy robić, a czego nie powinniśmy. Mój dzisiejszy wpis poświęcam kobietom, które nie bacząc na zdanie innych i przeciwności losu, odważyły się robić to, co daje im radość i satysfakcję. Najpiękniejsze w ludziach jest to, że są tak różnorodni. Szkoda, że większość z nas nie potrafi się tym cieszyć…

Dojrzewam do jakiegoś dłuższego wpisu/manifestu na temat wzajemnej niechęci, której jest w nas tak przerażająco dużo. W związku z tym, że emocje wciąż się we mnie kłębią, postanowiłam z tym jeszcze trochę zaczekać.

Tymczasem chciałabym przedstawić Wam 7 cudownych kobiet, którym przyglądałam się ostatnio w sieci. Popatrzcie, jakie są piękne, odważne i inspirujące. Mają w sobie niesamowitą siłę, by żyć po swojemu. Wszystkie to w sobie mamy, tylko czasem boimy się tę moc pokazać światu….

1. Madeline Stuart – dziewczynka z Zespołem Downa, która marzyła o tym, by zostać modelką.

Tak bardzo interesowała się modą i kochała światła reflektorów, że udało jej się pokonać przeszkody, które większości z nas wydają się nie do przejścia. Maddy została twarzą marki odzieżowej, chodziła również w pokazach na NY Fashion Week. Uwielbiam sesje sukien ślubnych z jej udziałem!

madeline Stuart

Down Syndrome Model

modelka z Zespołem Downa

Down Syndrome Model

2. Andrea Michelle – amerykańska modelka Plus Size.

Nie jest tak znana jak Tess Holliday. Oryginalna uroda, która jest jej atutem,  jednocześnie przysporzyła jej  wielu problemów. Po latach walki ze sobą nauczyła się akceptować siebie taką, jaką jest i chciałaby nauczyć tego inne kobiety. 

plus size model

modelka plus size

Andrea Michelle

3. Helena Norowicz – aktorka, która w wieku 81 lat została modelką.

Tę historię już na pewno znacie. Pani Helena ma w sobie tyle blasku i klasy, że mogłaby obdzielić nimi jeszcze wiele innych kobiet. Całe życie przeżyła “po swojemu”. Teraz udowadnia, że wiek nie jest żadną przeszkodą, by spróbować czegoś nowego i być w tym doskonałym.

Helena Norowicz

81 years model

Helena Norowicz

4. Bishamber Das – pierwsza brytyjska modelka Plus Size azjatyckiego pochodzenia

Po trudnym dzieciństwie i okresie młodości postanowiła zrobić coś dla siebie i jako jedyna kobieta Plus Size wzięła udział w konkursie Miss India Europe 2014. Tak zaczęła pracę jako modelka. Jej marzeniem jest, by kobiety pokochały siebie.

plus size model

Bishamber Das

plus size asian

5. Winnie Harlow – czarnoskóra modelka z Kanady, która cierpi na bielactwo.

Jako mała dziewczynka często musiała zmieniać szkoły z powodu nękania przez rówieśników. Z tego samego powodu próbowała popełnić samobójstwo jako nastolatka. Teraz Winnie walczy o akceptację dla osób z jej schorzeniem. Brała udział w amerykańskiej edycji Top Model. Jest twarzą hiszpańskiej marki Desigual.

Winnie Harlow

Winnie Harlow

Winnie Harlow

6. Nicola Griffin – 56 letnia modelka Plus Size

Jej znak rozpoznawczy to piękne, długie siwe włosy. Mówi, że życie zdecydowanie rozpoczyna się po pięćdziesiątce. Wystąpiła w głośnej kampanii dla magazynu Sports Illustrated wraz z Ashley Graham. Koniecznie zobaczcie jej piękne, niewygładzone zdjęcia w bieliźnie!

grey hair model

dojrzała modelka

56 letnia modelka

7. Katie Knowles – dziewczyna, która podjęła się pracy modelki mając sparaliżowane obie nogi.

Pracowała poruszając się na wózku i później chodząc przy pomocy kuli. Jej rehabilitacja cały czas trwa, ale Katie nie poddała się nawet w najtrudniejszych momentach. Będę sobie o niej przypominała zawsze wtedy, gdy przyjdzie mi do głowy, że nie mogę czegoś robić, po jestem za gruba… Katie jest doskonałym dowodem na to, że wszystkie ograniczenia nosimy wyłącznie w naszych głowach.

niepełnosprawna modelka

disabled model

Katie Knowles

Dziewczyny, wszystkie te cudowne kobiety pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych! Skorzystajmy z ich doświadczenia i też uwierzmy we własne możliwości i piękno!

(Visited 3 377 times, 1 visits today)