blog plus size

+NEWS 3 , czyli ciekawostki Plus Size i nie tylko

Zapraszam Was  na kolejną porcję ciekawostek, linków i filmów związanych z tematem Plus Size. Dodatkowo mam dla Was mały przegląd letnich kombinezonów w dużych rozmiarach, które coraz na szczęście zaczynają pojawiać się w naszych sklepach.

1. Elżbieta Romanowska – krótki wywiad

elżbieta romanowska zdjęcie

Zdjęcia pochodzą z profilu na Facebooku

Już Wam kiedyś pisałam, że nie znałam Eli do czasu Jej występu w Tańcu z Gwiazdami, gdzie dotarła aż do finału. Ela to piękna, mądra, ciepła i odważna kobieta. Wg mnie idealny materiał na gwiazdę ruchu Body Positive w Polsce. Myślę, że byłaby świetną ambasadorką wszystkich kobiet walczących o akceptację. Zapraszam na filmik, w którym opowiada o sobie: Autoportret Elżbiety Romanowskiej.

2. Letnie kombinezony Plus Size wreszcie można kupić w naszych sklepach

Pamiętam, jak w zeszłym roku wiele dziewczyn Plus Size zazdrościło zachodnim blogerkom pięknych kombinezonów. W tym roku jest znacznie lepiej, choć nie można powiedzieć, żeby od nadmiaru opcji bolała głowa 😉 Zrobiłam dla Was taki bardzo szybciutki kombinezonowy research.

kombinezon w dużym rozmiarze

 

1/4 H&M, 2 C&A, 3/7 Modern Size, 5/6/8 Zalando, 9 Inna Ty

3. “Nasza” Dziewczyna w Pytaniu na Śniadanie!

Ula,  którą pewnie znacie jako właścicielkę  byLOLA brała udział w dyskusji na temat skandalu związanego z usunięciem zdjęcia Tess Holliday z Facebooka. Zapewne już o tym słyszałyście, bo w sieci mocno zawrzało z tego powodu. Ula bardzo mówiła bardzo mądrze i świetnie się jej słuchało. Oczywiście wyglądała też rewelacyjnie! Jeśli jeszcze tego nie widziałyście, koniecznie obejrzyjcie ten filmik.

4. Jak uszyć własne letnie kimono Plus Size?

szycie plus size

Właściwie, jak uszyć kimono Every Size 🙂

Nie lubię pokazywać ramion, więc moją ulubioną “stylówką” 😉 na lato jest jasny top i na to jakaś przewiewna narzutka. Ulubiona tkanina to zdecydowanie wiskoza. Nie znalazłam zbyt wielu fajnych wdzianek tego typu w sklepach z moim rozmiarem, więc postanowiłam sobie coś takiego uszyć. Okazuje się, że da się takie cudo stworzyć bez wykroju, w taki oto sposób:

Plus Size sewing

Tutorial pochodzi z bloga Elle apparel blog

Jestem bardzo początkująca jeśli chodzi o szycie, więc pierwsza próbę zamierzam wykonać z dwóch chust. Jeśli coś z tego wyjdzie pochwalę się Wam na pewno 🙂

5. Plus Size Art – Jeanne Lorioz

Na koniec zachęcam Was do zapoznania się z twórczością francuskiej artystki Jeanne Lorioz. W jej pracach, na przekór temu, co serwuję nam media, pojawiają się bardzo krągłe postaci. Swoje bohaterki artystka traktuje z przymrużeniem oka, ale też z nutką nostalgii. Bardzo podobają mi się te sympatyczne grubaski – nie sposób się nie uśmiechnąć na ich widok.

Lorioz

lorioz

Poprzednie części moich „plussajzowych njusów” 😉 znajdziecie tu:

(Visited 1 218 times, 1 visits today)