Francuski szyk plus size

French chic w modzie Plus Size

French chic, styl Paryżanek, czyli po prostu francuski szyk. To coś więcej niż styl w modzie, to raczej filozofia życia, którą od lat zachwyca się cały świat. Zapraszam Was po garść szykownych inspiracji Plus Size oraz po niespodziankę – bon rabatowy na zakupy dla czytelniczek bloga Grubsze Sprawy.

Co to jest French chic?

Pojęcie to, tak popularne w modzie, zdecydowanie wykracza poza jej ramy. Choć może zabrzmi to górnolotnie wydaje mi się, że opisuje ono całą filozofię życia, z której słyną Francuzki. Nie miałam niestety okazji sprawdzić tego osobiście, więc opieram się wyłącznie na źródłach pisanych ;). Mówią one o tym, że kobiety we Francji podchodzą do spraw swojego wyglądu z wyjątkową nonszalancją. Zawsze wyglądają dobrze, a jednocześnie sprawiają wrażenie, jakby w ogóle się nie starały. Są eleganckie, ale zupełnie pozbawione sztywności, z którą elegancja może się kojarzyć. Sprawami priorytetowymi są dla nich wygoda, naturalność i dobre samopoczucie.

plus size french chic

blogi plus size

Tanesha Awasthi

Francuski szyk w modzie

Dla mody French chic to coś bliskiego sportowej, niewymuszonej elegancji. Kobieta, która prezentuje ten styl nosi klasyczne kroje. Jej garderoba opiera się na kolorach bazowych i neutralnych. Nie ma to jednak nic wspólnego z nudą, bo nasza „Francuzka” umie dodać swoim klasycznym ubiorom sporej dawki nonszalancji.

blogi plus size

moda plus size

Curvy Girl Chic

Zasady, do których powinnaś się stosować, jeśli chcesz naśladować francuski styl

  • każdej rzeczy ze swojej garderoby możesz użyć zarówno na wielkie wyjście, jak i na co dzień,
  • łączysz odzież elegancką ze sportowymi elementami,
  • dzięki zmianie jedynie drobnych dodatków możesz założyć ten sam strój do pracy, jak i na wieczorny bankiet,
  • zawsze wyglądasz dobrze, ale nie jesteś wystrojona,
  • Twoja fryzura i makijaż są zawsze nienaganne, ale naturalne (wyjątek, to mocny kolor na ustach)

plus size french fashion

plus size moda

blogi modowe plus size

My curves and curls

Plus Size French chic, czyli francuski szyk w dużym rozmiarze

Gdy myślę sobie o przeciętnej mieszkance Paryża, wyobraźnia podsuwa mi obraz bardzo szczupłej dziewczyny w bereciku ;). Wydaje mi się jednak, że styl French chic świetnie nadaje się dla kobiet takich, jak ja, czyli „Plussajzek”. Bardzo odpowiada mi to, że stawia się w nim na wygodę. Stroje są raczej luźne i nie odsłaniają dużych powierzchni ciała. Noszenie ich nie wymaga dużej odwagi, a jednocześnie są młodzieńcze i nieco zawadiackie. Czas na prawdziwe Francuzki:

duże rozmiary

blog xxl

moda w dużych rozmiarach

blog plus size

Stephanie Zwicky

moda plus size

plus size fashion

Big or not to big

 

Kod rabatowy dla czytelniczek bloga 🙂

Niespodzianka od outletu Modern Size. Każdy, kto zrobi zakupy do 15 maja 2016 r. i w formularzu płatności Allegro wpisze hasło: FRENCH CHICotrzyma 10% zniżkę na całe zakupy. Dodatkowo przy zakupach powyżej 150 zł, przesyłka zostanie do Was wysłana gratis. Pamiętajcie, że oferta outletu zmienia się każdego dnia, warto więc codziennie zaglądać na ich aukcje. A tutaj wybrałam dla Was rzeczy z aktualnej oferty Modern Size, które na pewno sprawdzą się w stylizacjach inspirowanych french chic:

sukienki xxl

ciuszki xxl

ciuszki xxl

odzież duże rozmiary

duże rozmiary

odzież xxl

odzież plus size

duże rozmiary

Muszę przyznać, że z wielką przyjemnością szukałam inspiracji w tym stylu. French chic to coś, co naprawdę do mnie przemawia. Chciałabym, by styl ten stanowił podstawę mojej garderoby. Mam nadzieję, że znajdziecie tu również inspiracje dla siebie i skorzystacie ze zniżki na zakupy on-line 🙂

(Visited 2 769 times, 1 visits today)