Blog Plus size

Styl romantyczny w Modzie Plus Size

Tym razem w cyklu Style w modzie Plus  Size przyjrzę się eterycznym i zwiewnym stylizacjom. Styl romantyczny to dla wielu osób kwintesencja tego, czym jest kobiecość. Zapraszam na dużą porcję piękna w większym rozmiarze.

Moje poszukiwania stylu w modzie Plus Size rozpoczęłam już w lutym. Przez ten czas udało mi się zapoznać z klasyczną elegancją i bogatym stylem glamour. Był też czas ostrego stylu rockowego  oraz artystycznej bohemy, czyli styl BOHO

Dziś zapraszam na wycieczkę po najbardziej dziewczęcym i delikatnym ze znanych mi stylów w modzie. Kojarzy mi się on z kobiecością w niewinnym i czystym wydaniu.

Kobieta romantyczna jest kusicielką, ale w bardzo nieoczywisty i nienachalny sposób. Ciało otulone jest w delikatne i zwiewne tkaniny, który lekko „spływają” po sylwetce.

Blogerka Plus Size

Źródła zdjęć: 1-3

Blog Plus Size

Źródła zdjęć: 1, 2, 3

 

W stylu tym pojawia się wiele przezroczystości i prześwitów, ale nigdy nie odkrywają one do końca skóry. Stąd nieodłącznym elementem romantycznych kreacji są koronki, gipiury, szydełkowe wzory i transparentne tkaniny.

Moda Plus Size

Źródła zdjęć: 1-3

plus size romantic 7

Źródła zdjęć: 1-3

Kroje romantycznych ubrań mają w sobie pewną zamaszystość. Sukienki zwykle są luźne i zwiewne. Często pojawiającymi się elementami są falbany, marszczenia, plisy czy kontrafałdy.

Duże Rozmiary

Źródła zdjęć: 1/3, 2

W kolorystyce dominują barwy jasne, często pastelowe. Świetnie do tego stylu pasują najmodniejsze kolory tego roku, czyli delikatny błękit serenity oraz pudrowy róż rose quartz (zgodnie z paletą Pantone). Nie oznacza to jednak, że ciemniejsze i mocne barwy nie mogą pojawić się w romantycznych stylizacjach. Biele, pastele i beże są po prostu najbardziej oczywistym skojarzeniem.

Moda XXL

Źródła zdjęć: 1, 2, 3

Blogi Plus Size

Źródła zdjęć: 1-3

Jeśli w naszych romantycznych zestawieniach chcemy zastosować deseń, to zapewne będą to przede wszystkim wzory kwiatowe, czy ogólnie roślinne. Sprawdzą się także delikatne kropeczki, paski, czy drobne wzorki w stylu retro.

Blog Plus Size

Źródła zdjęć: 1/3, 2

Nawet sportowym ubiorom z elementami wykonanymi z jeansu można nadać roamantycznego charakteru.

Blog Plus Size

Źródła zdjęć: 1-3

Przy stylu romantycznym nie można pominąć mody ślubnej Plus Size. Wiele sukien ślubnych w dużych rozmiarach ma właśnie taki charakter. Dzięki niemu sylwetka nabiera lekkości,a suknia pięknie prezentuje się w ruchu.

Suknie ślubne w Dużych rozmiarach

Źródła zdjęć: 1-3

Zrobiło się bardzo słodko, ale moim zdaniem styl romantyczny ma też swoją mroczną stronę. Wszystkie stylizacje typu Goth to nic innego, jak demoniczne wydanie romantyzmu.

goth plus size

Źródła zdjęć: 1-3

Blogi Plus Size

Źródła zdjęć: 1, 2, 3

Na koniec zapraszam na przegląd odzieży, którą można kupić w naszych sklepach. Przejrzałam oferty czterech sklepów w różnych opcjach cenowych. Wszystkie rzeczy świetnie sprawdzą się w romantycznych stylizacjach.

Odzież plus size

Zalando

Odzież XXL

Modern Size

Moda Plus Size

C&A

Duże rozmiary

KappAhl

(Visited 4 443 times, 1 visits today)