Plus Size French Chic

6 inspirujących blogów Plus Size z Francji

W fazie planów ten post był bardziej ogólny i miał dotyczyć blogów modowych XXL z całej Europy. Tymczasem, przypadkiem, zagłębiłam się w blogosferę Plus Size znad Sekwany i okazał się to być tak ciekawy temat, że postanowiłam poświęcić mu osobny wpis. Voilà! 🙂

 

Francuskie blogi Plus Size – co jest w nich wyjątkowego?

Wśród blogów Plus Size z różnych części świata, na które zaglądam systematycznie były 2 blogi prowadzone przez puszyste dziewczyny z Francji. Jestem ich wielką fanką i od zawsze uważałam je za wyjątkowe. Jeden z nich pojawił się już we wpisie o oryginalnych blogach Plus Size. Byłam przekonana, że za niepowtarzalny charakter stylizacji odpowiada osobowość blogerek. Zapewne tak jest, ale jeśli przyjrzeć się bliżej innym francuskim blogom, można dostrzec, że  wszystkie mają w sobie pewne cechy, które mocno odróżniają je, od świetnie nam znanych, blogów z USA.

Amerykańska społeczność Plus Size jest zdecydowanie najbardziej prężna. Powoduje to, że wiele znanych blogerek ma już status gwiazdy. Często patrząc na stylizacje tych dziewczyn, myślę sobie, że są piękne i inspirujące, ale jednocześnie trochę nierzeczywiste. Dokładnie tak samo, jak modelki z okładek magazynów. Ich stroje są często tak bogate i dopracowane, że kojarzą się bardziej z czerwonym dywanem niż ze zwyczajnym życiem. To właśnie z powodu tego porównania, tak bardzo zachwyciły mnie francuskie blogerki. Ich zdjęcia nie są idealne, a stylizacje nie ociekają przepychem. Patrząc na nie, łatwo mi wyobrazić sobie siebie w danej stylizacji.  To takie „dziewczyny z sąsiedztwa”. Najlepiej pokażą to zdjęcia.

 

blog plus size

plus size blog

www.camilletalks.com

moda xxl

plus size fashion

www.carnetsdalice.com

plus size model

modelka plus size

www.leblogdebigbeauty.com

 

Czyżby to słynny French Chic?

Na pewno słyszałyście o tym, jak stylowe i nienachalnie eleganckie są Francuzki. Od kiedy w księgarniach pojawiła się książka „Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu.”, cały internet pisał o francuskim stylu. Gdy przyjrzałam się temu tematowi bliżej, widzę, że faktycznie coś w tym jest. Francuskie blogerki Plus Size też mają w sobie coś wyjątkowego. Wydaje mi się, że mogłybyśmy czerpać od nich inspiracje nawet z większym powodzeniem, niż od dziewczyn z USA. Francuski wydają mi się zdecydowanie bardziej „swojskie”.

 

Duże Rozmiary

moda xxl

www.anaispenelope.blogspot.fr

moda xxl

plus size blog

www.thecurvyandcurlycloset.com

Odzież dla puszystych

Plus Size

www.big-or-not-to-big.com

 

Patrząc na te wszystkie stylizacje, mam wrażenie, że dziewczyny tylko na chwilę oderwały się od codziennych zajęć, żeby zrobić zdjęcia na bloga. Bardzo podoba mi się ta naturalność. A może przesadzam, bo po prostu bardzo spodobał mi się ten styl? 🙂 Na pewno niebawem napiszę o nim więcej w ramach moich poszukiwań własnego stylu w modzie Plus Size.

Na zdjęciu tytułowym możemy zobaczyć także Ninaah Bulles, o której napisze więcej już niebawem.

Będzie mi bardzo miło, jeśli odezwiecie się w komentarzach lub na Facebooku: co sądzicie o francuskich blogach Plus Size?

 

(Visited 4 724 times, 1 visits today)