Moda plus size

Styl rockowy w modzie Plus Size

Zapraszam na drugą część cyklu o stylach w  modzie XXL. Tym razem przyjrzymy się najbardziej niegrzecznemu spośród zaplanowanych stylów. Jeśli macie ochotę na wyrażenie buntu waszym ubiorem, ten styl jest właśnie dla Was.

 

O cyklu „Style w modzie Plus Size”

Na początku chciałabym Was zaprosić do przeczytania wpisu, który zapoczątkował ten cykl: Popularne style w modzie, a rzeczywistość Plus Size. Wyjaśniam w nim, skąd wziął się pomysł i przedstawiam mój podział na różne style.

Jako pierwszej przyglądałam się klasycznej elegancji w modzie Plus Size, a dziś przyszła kolej na coś mniej zobowiązującego, czyli styl rockowy.

 

Na czym polega styl rockowy w modzie?

Traktowanie tego trendu jako jedynego wyznacznika naszego stylu pasuje chyba jedynie nastolatkom i artystom. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że stylistyka ta niesie ze sobą bardzo silny przekaz. Rockowa dziewczyna, to taka, która nie boi się wyrażać  swojego zdania. Jest silna i zbuntowana. Taki „pokaz siły” nie sprawdzi się w każdej sytuacji.

 

Taką prawdziwie rockową dziewczyną Plus Size jest dla mnie blogerka, stylistka, artystka Margie z www.margieplus.com.

moda plus size

moda xxl

Streetowo – rockowy styl Margie jest jednym z elementów jej kreacji artystycznej, więc może pozwolić sobie na totalne szaleństwo.

 

Jak przenieść styl rockowy do codziennej mody XXL?

 

Na szczęście jest to trend, który nigdy się nie starzeje, więc nie trudno znaleźć odzież do niego nawiązującą, nawet w dużych rozmiarach. Jeśli nie chcemy lub nie możemy pozwolić sobie na rockowy total look, bardzo łatwo możemy przemycić jego elementy w naszych codziennych stylizacjach. Jest to obecnie bardzo modne. Nadaje codziennym ubiorom charakteru i lekkiego pazura.

 

duże rozmiary

Źródło zdjęć: www.beauticurve.com

odzież w dużych rozmiarach

Źródła zdjęć:

www.curvygirlchic.com,

www.pinterest.com,

www.beauticurve.com

Dziewczyny z powyższych zdjęć wyglądają, jakby zupełnie nie myślały o tym, co na siebie włożą tego dnia. Nonszalancja i efekt lekkiej niedbałości są stałymi elementami stylu rockowego. Chodzi oczywiście o efekt, bo zapewne stylizacje były przemyślane tak samo dokładnie, jak wszystkie pozostałe. W ten sposób niejako buntujemy się przeciwko utartym schematom w modzie.

 

Rockowe elementy mogą świetnie zagrać także w zestawieniach bardziej kobiecych, czy nawet eleganckich. Słodkim sukienkom dodadzą charakteru. Klasyczne zestawienia będą dzięki nim wyraziste i wydadzą się bardziej młodzieńcze.

 

moda plus size

Źródło zdjęć:

www.fromthecornersofthecurve.com

blog plus size

Źródła zdjęć:

www.pinterest.com,

www.gabifresh.com,

www.thejenesaisquoi.blogspot.com

modelka plus size

Źródła zdjęć: www.gabifresh.com,

www.pinterest.com,

www.curvygirlchic.com

 

Elementy stylu rockowego – co można kupić w polskich sklepach z odzieżą Plus Size

 

Bez czego nie może obejść się szafa rockowej dziewczyny?

  • czerń i inne ciemne barwy, ale też metaliczny połysk;
  • skórzane i skóropodobne elementy odzieży;
  • jeans – najlepiej sprany i nieco podniszczony;
  • wąskie, poszarpane spodnie;
  • kurtki typu ramoneska;
  • frędzle, ćwieki, sprzączki;
  • wyrazista duża krata;
  • t-shirty z nadrukami, itd.

 

Co udało mi się znaleźć w naszych sklepach? Wybór jest naprawdę spory, bo wiele rzeczy da się podpiąć pod rockową stylistykę. Wybrałam dla Was następujące przykłady:

 

moda xxl

1, 3, 7 – KappAhl; 2, 4, 5, 6, 8,9 – H&M

duże rozmiary

1-9, 11, 12 – Outlet Modern Size, 10, 13-16 – Zalando

odzież xxl

C&A

 

Pisząc ten post odkryłam, że poza t-shirtami z nadrukami w mojej szafie nie ma nic, co można by zaliczyć do stylu rockowego. Jak tylko zbiorę się do wyprzedania niepotrzebnych ubrań, zamierzam sobie sprawić coś w tym klimacie. Bardzo podoba mi się „efekt mocy” widoczny w tych stylizacjach. Może każda XL-ka powinna zostać czasem rockmenką, żeby dodać sobie nieco pewności siebie? 

A Wy nosicie coś rockowego? Czujecie się przez to silniejsze?

(Visited 5 834 times, 1 visits today)