blog plus size

Candice Huffine – piękność Plus Size z kalendarza Pirelli

Candice Huffine to kolejna modelka, której nie może zabraknąć na blogu Plus Size. Zdobyła wszystkie szczyty jeśli chodzi o tzw. modeling Plus. Jej pojawienie się w ekskluzywnym kalendarzu Pirelli w 2015 r. spowodowało, że stała się prawdziwą gwiazdą w branży mody.

blog xxl

Candice Huffine urodziła się w 1984 r. w stanie Washington. Już jako nastolatka była związana ze światem mody, gdyż systematycznie uczestniczyła w konkursach piękności. To właśnie ludzie związani z organizacją jednej z takich imprez podpowiedzieli jej, by spróbowała swoich sił w modelingu. Szesnastoletnia Candice udała się z mamą do Nowego Jorku i odwiedziła wiele agencji, w których radzono jej by schudła ok 7 kg (nosiła wtedy rozmiar 6, czyli ok 38/40). Na szczęście była już na tyle pewna siebie, że krytyczne uwagi nie wpłynęły negatywnie na jej samoocenę. Wreszcie trafiła do agencji, która zakwalifikowała ją jako modelkę Plus Size. Pierwszy kontrakt podpisała w 2000 r.

bielizna plus size

Candice od początku współpracowała ze znanymi markami i brała udział w wielu projektach komercyjnych. Jej kariera nabrała tępa w 2010 r., kiedy to, wraz z 2 innymi modelkami Plus Size, pojawiła się na okładce Vogue Italia. Był to prawdziwy przełom nie tylko w jej życiu, ale także w całej branży. Jak sama mówi w wywiadach, spełniło się wtedy jej największe marzenie z czasów, gdy brała udział w konkursach piękności dla nastolatek. Po tym sukcesie posypały się kolejne propozycje a Candice gościła na okładkach światowych edycji Vouga, S Magazine, czy Harper’s Bazaar.

candice huffine vouge

blog xxl

suknia ślubna xxl

Rok 2014 przyniósł Candice Huffine sukces, którego, jak mówi, zupełnie się nie spodziewała. Zaproszono ją do sesji zdjęciowej do kalendarza Pirelli 2015. To ekskluzywny projekt, w którym nigdy wcześniej nie pojawiła się żadna modelka Plus Size. Był to pierwszy zwiastun zmian w polityce wydawnictwa Pirelli. W tym roku w kalendarzu pojawiły się silne kobiety sukcesu reprezentujące różne środowiska.

plus size beauty

modelka plus size

Wpis na temat Candice zamierzałam zamieścić dopiero za kilka tygodni. Do zmiany planów zmobilizował mnie „artykuł” z portalu Plotek. Bardzo rozbawiło mnie oburzenie autora, który zorientował się, że zdjęcia modelki Plus Size są poddawane retuszowi, gdyż na zdjęciach z wakacji wygląda zupełnie inaczej. Mój ulubiony fragment to podpis pod jednym ze zdjęć: „Na jednym z reklamowych zdjęć graficy „dorysowali” Candice Huffine mięśnie brzucha, których ta nie ma w rzeczywistości.” To prawdziwa ciekawostka! Moim zdaniem porównanie zdjęć sesyjnych i tych z wakacji wypada na prawdę dobrze a krytyczny artykuł jest typowym poszukiwaniem taniej sensacji.

blog plus size moda xxl

We wcześniejszych wpisach na blogu mogliście przeczytać o dwóch  innych modelkach Plus Size: Tess Holliday oraz Ashley Graham. Jest jeszcze kilka pięknych „plussizek”, które zamierzam Wam bliżej przedstawić. Czekam też na Wasze propozycje!