Blogi Plus Size – moje zestawienie ulubionych blogów modowych z USA

Przegląd blogowy rozpoczynam od blogów amerykańskich. Wynika to z tego, że na tamtejszym rynku branża Plus Size jest zdecydowanie najbardziej rozwinięta, a co za tym idzie, blogów z nią związanych jest mnóstwo. Zapraszam do wspólnego poszukiwania inspiracji u fashionistek zza oceanu.

1. Girl with Curves www.girlwithcurves.com 

Girlwithcurves1

Blog “dziewczyny z krągłościami” musiał znaleźć się na samym początku zestawienia, bo to jeden z pierwszych blogów Plus Size, na który trafiłam dawno, dawno temu. Bloga prowadzi Tanesha Awasthi, amerykanka hinduskiego pochodzenia. Zawodowo pracuje jako stylistka i modelka. W jej stylizacjach dominuje klasyczna elegancja z indywidualnym spojrzeniem na współczesne trendy. Na blogu znajdziecie mnóstwo inspiracji na stroje do pracy i na większe wyjścia, ale tych z przymrużeniem oka również nie brakuje.

Girlwithcurves2

Girlwithcurves3

2. Ravings By Rae www.ravingsbyrae.com

SarahRae1

Blog lifestylowy założony w 2012 r. przez Sarah Rae Vargas z Chicago. Sarah skupia się nie tylko na modzie, pokazuje w sieci dużą część swojego życia. Największą popularność przynosi jej własny kanał na Youtubie: RavingsByRae. Na blogu znajdziecie dużo kobiecych stylizacji, ale sporo jest też tych codziennych, czy weekendowych.

SarahRae2

SarahRae3

3. Life and Style of Jessica Kane www.lifeandstyleofjessica.com

JessicaKane1

Pionierka wśród amerykańskich blogerek Plus Size. Jest zawodowo związana z branżą już od wielu lat. Współpracuje z wieloma markami odzieżowymi. Zajmuje się organizacją pokazów mody. Jest właścicielem i wydawcą największego pisma związanego z branżą Plus Size: Skorch Magazine. Znajdziecie u niej sporo stylizacji typu fitness.

JessicaKane2

JessicaKane3

4. Sometimes Glam www.sometimesglam.com

SometimesGlam1

Blog należy do mieszkającej w Phoenix Crystal Coons. Blogowanie rozpoczęła już 2000 r. Zawodowo również zajmuje się pisaniem, ale także, fotografią, marketingiem i projektowaniem stron www. Swój styl określa jako współczesną klasykę z odrobiną glamouru.

SometimesGlam2

SometimesGlam3

5. Nadia Aboulhosn www.nadiaaboulhosn.com

Nadia1

Witrynę prowadzi blogerka, modelka i projektantka z Florydy. Znajdziecie u niej bardzo nowoczesne i odważne stylizacje zgodne z najnowszymi trendami. Wiele zdjęć na tej stronie pochodzi z profesjonalnych sesji zdjęciowych, więc warto na nie popatrzeć chociażby dla doznań estetycznych.

Nadia2

Nadia3

6. Gabi Fresh www.gabifresh.com

Gabifresh1

Blog powstał w 2008 r. Podstawowa dewiza autorki to “ignoruj wszelkie zasady mody”. Jej stylizacje są odważne i oryginalne, często na przekór stereotypom dotyczącym kobiecej sylwetki. Dodatkowo Gabi lubi bawić się swoim wizerunkiem i diametralnie się zmieniać.

Gabifresh2

Gabifresh3

Czy styl którejś z blogerek odpowiada Wam najbardziej? Może znacie inne blogi Plus Size, na które warto zaglądać?

 • Monika

  Sarah Rae Vargas – rewelacja! 🙂

  • Ja bardzo lubię bloga Taneshy (Girl with Curves) chociaż jej styl jest trochę za bardzo oficjalny, jak dla mnie. Po prostu ona bardzo mi się podoba i lubię styl jej zdjęć. A jeśli chodzi o stylizacje, to na każdym z tych blogów można znaleźć fajne pomysły 🙂

 • Blog Ozonee

  Trochę męskiego spojrzenia na sprawę 🙂 Uważam, że kobieta o pełnych kształtach wygląda świetnie. Cała tajemnice tkwi w akceptacji siebie. Jeżeli sama siebie nie zaakceptujesz to nikt tego nie zrobi za Ciebie. Inna kwestia jest (choć również delikatna), że pełne kształty u kobiety (u facetów również) nie powinny być akceptowane, gdy to już jest otyłość drugiego stopnia. Pies na kości się nie rzuci ale i w drugą stronę to działa. Na nasz wygląd mają również wpływ różne choroby, czy zażywane leki. Rada moja jest taka nie patrzeć na to, co mówią inni tylko cieszyć się ze swojej kobiecości. Dzięki za inspirację do napisania paru słów na ten temat 😀 http://blog.ozonee.pl/plus-size-jest-sexy/ Pozdrawiam

  • Dziękuję za komentarz, choć nie ukrywam, że miałam nadzieję na męskie spojrzenie na temat stylu blogerek z USA 😉

   Miło, że się wypowiadasz w temacie kobiecych krągłości, ale niestety nie mogę zgodzić się z wartościowaniem innych ludzi na podstawie wyglądu.

   „Pies na kości się nie rzuci(…)” – tu obrażasz szczupłe kobiety oraz intelekt mężczyzn.

   „(…)pełne kształty u kobiety (u facetów również) nie powinny być akceptowane, gdy to już jest otyłość drugiego stopnia” – to brzmi tak, jakbyś posiadał specjalną miarkę i po przyłożeniu jej do człowieka decydował, czy jest jeszcze do zaakceptowania, czy też nie mieści się w normie….

   Pozdrawiam 🙂

  • Monika

   Nie powinny być akceptowane? Czyli co, ludzi z dużą otyłością mamy wytykać palcami, poniżać, bo nie można tego akceptować? Będą czuli presję to schudną? Proponuję do tego grona dołączyć, ludzi rudych, z odstającymi uszami, czy krzywymi nogami- nich coś zrobią z tymi nieestetycznymi defektami! Błagam, nie pisz proszę, że to męskie spojrzenie na sprawę, bo mężczyźni, w gronie których się obracam ( w tym mój mąż i szwagier), nigdy nie podpisaliby się pod wypowiedzią na takim poziomie. „Pies na kości się nie rzuci” – litości..

 • Pingback: Mój przegląd oryginalnych blogów Plus Size z różnych części świata |()

 • Pingback: 6 Inspirujących Blogów Plus Size Z Francji |()

 • Pingback: Polskie blogi Plus Size, które trzeba znać |()

 • Pingback: Nowy przegląd blogów Plus Size zza oceanu |()