Styl Magdy Gessler Styl Doroty Wellman

Styl Magdy Gessler vs. styl Doroty Wellman, czyli jak wyglądać dobrze i być sobą w rozmiarze Plus Size

Na pierwszy rzut oka Panie różni niemal wszystko. Gdy jednak przyjrzymy się dokładnie, w jaki sposób każda z nich buduje swój styl, możemy dostrzec wiele podobieństw. Jako bonus otrzymamy kilka ciekawych wskazówek dla siebie. Zapraszam do przeczytania.

Magda Gessler stylizacje 3

dorota_wellman stylizacje 1

Magda Gessler – jak widzę jej styl?

Pani Magda jest z wykształcenia, myślę, że także z “duszy”, artystką. Jej sposób łączenia barw i ich odcieni jest bardzo malarski. Widać w tym prawdziwy profesjonalizm i myślę, że zgodzą się z tym nawet te osoby, do których taka estetyka zupełnie nie przemawia. Jej kreacje są zwiewne i wielowarstwowe, z dużą ilością dodatków, co świetnie komponuje się z burzą loków. Dużo bardziej pasują jej sukienki, niż spodnie. Nawet jej sportowe stylizacje mają w sobie delikatność. Jaką kobietę widzę patrząc na Magdę Gessler? Emocjonalną, eteryczną, wiosenną i bardzo, bardzo kobiecą.

Magda Gessler stylizacje 4

Magda Gessler stylizacje 1

Dorota Wellman – jak widzę jej styl?

Pani Dorota to typ chłopczycy. Jej znaki rozpoznawcze to jeansy, t-shirty i krótko ścięte włosy. Choć często można ją zobaczyć także w eleganckich, czy formalnych stylizacjach, nawet wtedy pozostaje wrażenie, że za chwilę będzie gotowa skoczyć do pubu ze znajomymi. Swoją kobiecość podkreśla symbolicznie drobnymi elementami, takimi, jak szpilki (także do jeansów) oraz kolorowe paznokcie. Patrząc na Dorotę Wellman widzę kobietę – kumpelę, błyskotliwą i energiczną z dużym dystansem do siebie, ale także z poczuciem własnej wartości.

Rogalska Marzena, Wellman Dorota

Wellman Dorota

Czy można znaleźć wspólne cechy w dwóch tak różnych stylach?

W sprawach mody jestem totalnym laikiem, więc moje spostrzeżenia będą miały wyłącznie subiektywny charakter. Obserwując obie Panie, mam wrażenie, że wbrew pozorom wiele je łączy. Wydaje mi się, że w obu przypadkach mamy do czynienia z figurą zbliżoną do kształtu jabłka. Obie Panie potrafią świetnie podkreślać atuty swoich sylwetek (np. zgrabne łydki, szczupłe kostki), a także tuszować niedoskonałości (brak wyraźnie zarysowanej talii).

Kolejna wspólna cecha to umiejętny dobór barw. Obie Panie można często zobaczyć w stonowanych naturalnych odcieniach, czy klasycznej czerni, ale żadna z nich nie boi się także zaszaleć z kolorami.

Zarówno Pani Magda, jak i Pani Dorota dobierają stylizacje stosownie do swojego wieku. Mam wrażenie, że ubierają się młodzieńczo, ale nigdy nie są przebrane za kogoś młodszego.

Magda Gessler stylizacje 2

dorota_wellman stylizacje 2

Jakie wnioski możemy wyciągnąć dla siebie?

Pierwsze, co mi się nasunęło przy pisaniu tego postu, to pewność, że w większych rozmiarach także można odnaleźć swój charakterystyczny styl. Zapewne nie jest to łatwe, bo większość z nas nie ma przecież dostępu do stylistów i takiego wyboru odzieży, jak gwiazdy telewizji, a rynek odzieży Plus Size jest w naszym kraju wciąż raczkującą branżą. Sama walczę z kupowaniem czegoś, tylko dlatego, że pasuje na moją figurę, bez zastanowienia się, czy dobrze się w tym czuję i czy odpowiada to mojej estetyce. Zazwyczaj później takie rzeczy zalegają zapomniane na dnie szafy.

Kolejna bardzo ważna sprawa, to podkreślanie strojem własnej niepowtarzalnej osobowości. Myślę, że jest to równie ważne, co umiejętność doboru odzieży do typu sylwetki. Fajnie patrzy się na osoby, które już swoim strojem coś nam przekazują na swój temat. Jak mówi, z przymrużeniem oka, Dorota Wellman: “kobiety są różne, kwadratowe i podłużne” – warto to podkreślać.

Wciąż Jestem na samym początku drogi do odnalezienia swojego stylu, więc zapewne ten temat będzie się jeszcze pojawiał na blogu. A jak to wygląda u Was? Już odnalazłyście, czy dopiero poszukujecie?

Styl Magdy Gessler, czy Doroty Wellman przemawia do Was bardziej? Dajcie znać, co o tym sądzicie.

(Visited 11 975 times, 1 visits today)