Styl Magdy Gessler Styl Doroty Wellman

Styl Magdy Gessler vs. styl Doroty Wellman, czyli jak wyglądać dobrze i być sobą w rozmiarze Plus Size

Na pierwszy rzut oka Panie różni niemal wszystko. Gdy jednak przyjrzymy się dokładnie, w jaki sposób każda z nich buduje swój styl, możemy dostrzec wiele podobieństw. Jako bonus otrzymamy kilka ciekawych wskazówek dla siebie. Zapraszam do przeczytania.

Magda Gessler stylizacje 3

dorota_wellman stylizacje 1

Magda Gessler – jak widzę jej styl?

Pani Magda jest z wykształcenia, myślę, że także z “duszy”, artystką. Jej sposób łączenia barw i ich odcieni jest bardzo malarski. Widać w tym prawdziwy profesjonalizm i myślę, że zgodzą się z tym nawet te osoby, do których taka estetyka zupełnie nie przemawia. Jej kreacje są zwiewne i wielowarstwowe, z dużą ilością dodatków, co świetnie komponuje się z burzą loków. Dużo bardziej pasują jej sukienki, niż spodnie. Nawet jej sportowe stylizacje mają w sobie delikatność. Jaką kobietę widzę patrząc na Magdę Gessler? Emocjonalną, eteryczną, wiosenną i bardzo, bardzo kobiecą.

Magda Gessler stylizacje 4

Magda Gessler stylizacje 1

Dorota Wellman – jak widzę jej styl?

Pani Dorota to typ chłopczycy. Jej znaki rozpoznawcze to jeansy, t-shirty i krótko ścięte włosy. Choć często można ją zobaczyć także w eleganckich, czy formalnych stylizacjach, nawet wtedy pozostaje wrażenie, że za chwilę będzie gotowa skoczyć do pubu ze znajomymi. Swoją kobiecość podkreśla symbolicznie drobnymi elementami, takimi, jak szpilki (także do jeansów) oraz kolorowe paznokcie. Patrząc na Dorotę Wellman widzę kobietę – kumpelę, błyskotliwą i energiczną z dużym dystansem do siebie, ale także z poczuciem własnej wartości.

Rogalska Marzena, Wellman Dorota

Wellman Dorota

Czy można znaleźć wspólne cechy w dwóch tak różnych stylach?

W sprawach mody jestem totalnym laikiem, więc moje spostrzeżenia będą miały wyłącznie subiektywny charakter. Obserwując obie Panie, mam wrażenie, że wbrew pozorom wiele je łączy. Wydaje mi się, że w obu przypadkach mamy do czynienia z figurą zbliżoną do kształtu jabłka. Obie Panie potrafią świetnie podkreślać atuty swoich sylwetek (np. zgrabne łydki, szczupłe kostki), a także tuszować niedoskonałości (brak wyraźnie zarysowanej talii).

Kolejna wspólna cecha to umiejętny dobór barw. Obie Panie można często zobaczyć w stonowanych naturalnych odcieniach, czy klasycznej czerni, ale żadna z nich nie boi się także zaszaleć z kolorami.

Zarówno Pani Magda, jak i Pani Dorota dobierają stylizacje stosownie do swojego wieku. Mam wrażenie, że ubierają się młodzieńczo, ale nigdy nie są przebrane za kogoś młodszego.

Magda Gessler stylizacje 2

dorota_wellman stylizacje 2

Jakie wnioski możemy wyciągnąć dla siebie?

Pierwsze, co mi się nasunęło przy pisaniu tego postu, to pewność, że w większych rozmiarach także można odnaleźć swój charakterystyczny styl. Zapewne nie jest to łatwe, bo większość z nas nie ma przecież dostępu do stylistów i takiego wyboru odzieży, jak gwiazdy telewizji, a rynek odzieży Plus Size jest w naszym kraju wciąż raczkującą branżą. Sama walczę z kupowaniem czegoś, tylko dlatego, że pasuje na moją figurę, bez zastanowienia się, czy dobrze się w tym czuję i czy odpowiada to mojej estetyce. Zazwyczaj później takie rzeczy zalegają zapomniane na dnie szafy.

Kolejna bardzo ważna sprawa, to podkreślanie strojem własnej niepowtarzalnej osobowości. Myślę, że jest to równie ważne, co umiejętność doboru odzieży do typu sylwetki. Fajnie patrzy się na osoby, które już swoim strojem coś nam przekazują na swój temat. Jak mówi, z przymrużeniem oka, Dorota Wellman: “kobiety są różne, kwadratowe i podłużne” – warto to podkreślać.

Wciąż Jestem na samym początku drogi do odnalezienia swojego stylu, więc zapewne ten temat będzie się jeszcze pojawiał na blogu. A jak to wygląda u Was? Już odnalazłyście, czy dopiero poszukujecie?

Styl Magdy Gessler, czy Doroty Wellman przemawia do Was bardziej? Dajcie znać, co o tym sądzicie.

 • Monika

  Zdecydowanie bardziej podoba mi się styl Magdy Gessler: piękne tkaniny i kolory. Jednak na co dzień nie są to raczej wygodne stroje.

  • A ja wciąż się głowię, co podoba mi się bardziej. Z każdego z nich wzięłabym zapewne coś dla siebie 😉

 • Pingback: +NEWS 2 , czyli ciekawostki Plus Size i nie tylko |()

 • Anna Bugajska

  Ja Jestem za Wellman genialna kobieta 🙂 Podoba mi się jej styl. Do Gessler nic nie mam, ale do stylu mi daleko. Może za parę lat 😉

 • Agnieszka Bonifacy

  Często popełniam wpadki , wydaje mi się że fajnie wyglądam a okazuje się fatalną porażką . Poszukuję nadal swojego stylu , zbliżonego bardziej do Doroty Wellman . W mojej głowie musi zajść zmiana wciąż siedzi we mnie szczupła osoba lecz ciało się bardzo zmieniło przybyło 30 kg .Widzę jak można świetnie się bawić modą w rozmiarze plus size i cieszę się że możesz pomóc w odnalezieniu stylu . Świetny blog gratulacje 🙂

  • Agnieszko, bardzo mi miło, że do mnie trafiłaś i mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej 🙂

 • INKA

  wizerunek Pani Magdy wielce kobiecy
  przemawia do mnie bardzo – to Osoba,
  z którą może bym spędziła wakacyjnych
  kilka dni na rozmowach o sztuce –
  zaś z Panią Dorotą – no cóż – o czym
  Ona by chciała :)))

 • daga

  Dla mnie styl Magdy Gessler jest piękny .Niesamowity zestaw kolorów i dodatków.Staram się choćby w małym procencie uszczknąć coś dla siebie…Póki co jakieś 2 lata temu zabawę zaczęłam od kompletowania wszelkich apaszek, szali,szalików,szaliczków w różnych kolorach i deseniach.Mam ich już kilkadziesiąt i nawet Kochane nie macie pojęcia jak to ułatwia życie .Nawet dość zwyczajny strój z dodatkiem świetnie kolorystycznie i wielkościowo dobranego szala czy apaszki zmienia strój niesamowicie.Wystarczy w wolnym czasie postać trochę przed lustrem i potrenować .Potem mamy gotowce .Zbliża się lato więc życzę wszystkim ułańskiej fantazji , pewności siebie swojego wyboru.U mnie jest w szafie jest wesoło i kolorowo .:)