Tess Holliday – wielka rewolucjonistka świata mody

Czy młoda kobieta ważąca ponad 130 kilogramów może być piękna, szczęśliwa, spełniać się w życiu prywatnym i zawodowym? Czy może robić wielką światową karierę w branży, w której rozmiar 40 to już Plus Size? Trudno to sobie wyobrazić we współczesnym „photoshopowym” świecie…

Jakże nudna byłaby nasza rzeczywistość, gdyby nie było w niej ludzi łamiących wszelkie stereotypy!

Tess Holliday B&W

Tess Holliday (wcześniej znana jako Tess Munster) to tak naprawdę Ryann Maegen Hoven – trzydziestoletnia kobieta ważąca ponad 130 kg przy wzroście 163 cm. „Hejterzy” mają niezłe pole do popisu! Taka osoba, wg nich, w ogóle nie powinna wychodzić z domu. Tymczasem – niewiarygodne – światowa kariera, rekordowy kontrakt z wiodącą agencją modelek! Trudno się z tym pogodzić przeciętnemu odbiorcy wytworów grafików.

Do tego ta posągowo piękna twarz, której nie sposób zapomnieć…

Tess Holliday twarz

Tess miała styczność ze światem mody już jako bardzo młoda dziewczyna. Pracowała przy pokazach jako wizażystka, stylistka, czy producentka. Próbowała swoich sił także w modelingu, choć bez większych sukcesów, gdyż ciągle słyszała, że jest zbyt niska i za duża, nawet jak na modelkę Plus Size. Na szczęście nie zabrakło jej determinacji i pewności siebie.

Tess Holliday 1

Kariera modelki nabiera tempa na początku 2014 roku. Pojawia się w pokazach i sesjach największych światowych marek, które oferują odzież w dużych rozmiarach. Często zapraszana jest do udziału w artystycznych przedsięwzięciach. Pojawia się na okładkach magazynów, w których nigdy wcześniej nie pokazywano tak dużych modelek. Vogue Italy wymienia ją wśród sześciu światowych top modelek Plus Size. Spektakularnym sukcesem jest także podpisanie kontraktu z brytyjską agencją Milk Model Management.

Tess Holliday okładki

Tess Holliday Slink

Przede wszystkim aktywistka

c0ab3f6d724d8df5508fc47eef984f6f

Tess Holliday określa siebie przede wszystkim jako aktywistkę „body positive”. To ona w 2013 roku rozpoczęła na Instagramie akcję #effyourbeautystandards głosząc hasło: „Bycie pięknym nie ogranicza się do rozmiaru, jaki nosisz”. Akcja jest ciągle bardzo lubiana przez użytkowników mediów społecznościowych, którzy wciąż dzielą się swoimi zdjęciami i przemyśleniami na temat samoakceptacji.

Tess Holliday Pin Up

Tess jest bardzo często gościem programów telewizyjnych, bierze udział w akcjach organizowanych przez inne modelki, czy blogerki Plus Size.

Tess Holliday 2

Życie prywatne Tess wydaje się być równie udane, co zawodowe. Wraz z narzeczonym, australijskim fotografem, wychowuje swojego dziesięcioletniego synka. Tess i Nick często pozują wspólnie do zdjęć i zawsze wyglądają na bardzo szczęśliwą parę.

Tess Holliday z narzeczonym

Ta piękna, puszysta kobieta jest najprawdziwszym dowodem na to, że wszystkie ograniczenia znajdują się wyłącznie w naszych umysłach. Świat wokół nas ciągle się zmienia. Nie pozwólmy, by ograniczało nas stereotypowe myślenie o nas samych i innych.

(Visited 2 864 times, 1 visits today)